Povídaní o květinkách -- Pivoňky

Žádná jiná květina není větší královnou brzkého léta. Jejich nadýchané květy se pyšní těmi nejkrásnějšími barvami. Od sametově bílé přes pudrové tóny růžové až po rudofialové dramatické tóny. Co na nich ještě zbožňujeme? Přeci jejich sladkou vůni a dlouhou výdrž ve váze.

Celý článek

Povídaní o květinkách -- Lilie

Lilie dokáží být středem pozornosti v každé kytici, souhlasíte? Odkud tahle krásná květina přišla a jaký je její příběh?

Celý článek

Povídání o květinkách -- Hyacinty

Jsou zamilování hodné, jsou neskutečně voňavé a znamenají, že je jaro blízko! Co to je? Asi už tušíte, že vám dnes chceme napsat pár slov o půvabných hyacintech.

Celý článek

Povídání o květinkách -- Růže

Není květiny, která by symbolem lásky častěji. Krása růží dělá svět hezčím místem už několik tisíc let. Proč jsou právě růže tolik oblíbené?

Celý článek

Co o vás prozradí vaše oblíbená květina?

Říká se, že květina je klíčem k srdci každé ženy. Milujete růže, tulipány nebo máte raději orchidej či lilie? Jste romantička, dobrodruh, ve společnosti se cítíte jako ryba ve vodě nebo jste spíše samotářka? Zjistěte, co o vás může prozradit vaše oblíbená květina.

Celý článek

Jaké květiny jsou vhodné pro první školní den?

Začátek školního roku klepe na dveře a již za pár dní se rozběhnou školou povinní opět do lavic. Chcete překvapit paní učitelku a dobře ji naladit na nový školní rok? Překvapte ji květinou a my vám poradíme, jakou zvolit.

Celý článek

Jak se starat o květiny v  parném létu?

Léto je v plném proudu a k tomuto ročnímu období neodmyslitelně patří květiny, ať už se jedná o ty řezané nebo pokojové. Ale jakou péči potřebují během horkého počasí a jak jim můžeme prodloužit životnost? Máme pro vás několik rad.

Celý článek

Nejoblíbenější svatební kytice

Svatební sezóna je v plném proudu. Téměř pro každou nevěstu je svatební den tím nejdůležitějším v životě, a proto záleží na každém detailu. Jak vybrat správnou kombinaci květin tak, aby vše dokonale ladilo? Představte si, že procházíte rozkvetlou zahradou a máte neomezené možnosti. Jaké květiny byste zvolila? Podívejte se, které jsou aktuálně trendy a načerpejte inspiraci.

Celý článek

Jak jsem se rozhodla zahrnout Prahu květinami

V České republice není úplně běžné obdarovávat ženu květinou jen tak. Navíc častěji, než velí svátky a narozeniny. A právě to se snaží změnit eshop s vázanými květinami Givelo. Původem běloruská majitelka postavila koncept na zahraniční myšlence, že je zvykem věnovat ženě květinu jen tak pro radost.

Celý článek