Žádná jiná květina není větší královnou brzkého léta. Jejich nadýchané květy se pyšní těmi nejkrásnějšími barvami. Od sametově bílé přes pudrové tóny růžové až po rudofialové dramatické tóny. Co na nich ještě zbožňujeme? Přeci jejich sladkou vůni a dlouhou výdrž ve váze.

 kytice z pivoněk GIVELO

A po kom se tyto krásky jmenují? Paeon byl student řeckého boha medicíny a léčení Asclepia. Ten však brzy na svého mladého studenta začal žárlit. Legenda končí tím, že se Zeus rozhodl zachránit mladého studenta od hněvu svého učitele tak, že jej změnil v pivoňku.

Před stovkami let se těmto květům přisuzovaly léčivé vlastnosti a byly typickou ozdobou klášterních zahrad. Rychle se však staly populárními, a tak se rozšířily i mezi obyčejné lidi. První zmínku o pivoňce najdete už v herbáři z roku 1554.

kytice z pivoněk

Říká se, že by pivoňky měly být součástí svatební kytice, protože mají moc zařídit šťastné manželství. Pro stejnou symboliku jsou zařazeny do seznamu květin k výročí - s pivoňkami by se měl oslavit 12. rok společného manželského života.

Pivoňky ozdobí každou místnost naprosto dokonale. Ať už vám je doručíme v kytici, nebo přímo v krabici, můžete se spolehnout, že vydrží krásné několik dní.

A co vy, máte rádi pivoňky? A jaké se vám líbí nejvíce?

Za #giveloholky můžeme říct, že právě teď patří k tomu nejoblíbenějšímu, po čem při tvorbě kytic saháme. Pošlete je jako překvapení.

 Kytice z pivoněk

krabička plná pivoněk, hortenzií

Koupit

Koupit