kytice-bilych-ruzi

Svatební sezóna je v plném proudu. Téměř pro každou nevěstu je svatební den tím nejdůležitějším v životě, a proto záleží na každém detailu. Jak vybrat správnou kombinaci květin tak, aby vše dokonale ladilo? Představte si, že procházíte rozkvetlou zahradou a máte neomezené možnosti. Jaké květiny byste zvolila? Podívejte se, které jsou aktuálně trendy a načerpejte inspiraci.

Růže

Nejčastější svatební květinou je stále růže, a to v celé škále barevných odstínů. Tato královna květin je po staletí symbolem dokonalé krásy a vznešenosti. I přes bohatou historii na trh stále přiházejí nové barevné kombinace, odrůdy bez trnů nebo s různou velikostí květů. Růže dokáže uspokojit i tu nejnáročnější zákaznici. Jen pro zopakování, bílá je symbolem nevinnosti a čistoty, rudá značí vnitřní sílu, energii, temperament a vášeň, růžová je znamením vřelosti, stálosti citů a něhy a žlutá odráží veselost, životní náboj a povzbuzení.

Bile tulipany

Tulipán

Přesto, že jsou tulipány nejčastěji spojovány s Nizozemskem, pochází z Persie. Reprezentují náročnou lásku a šťastné roky, proto mohou být smysluplnou svatební volbou. Dostupné jsou v široké škále barev a po většinu roku. Tulipány jsou cenově velmi přijatelné a nejčastěji se používají jejich holandské odrůdy.

Luční kvítí

Doba, kdy se na svatbách objevovaly jen honosné pugéty, jsou dávno pryč. S trendem venkovních obřadů přišla i změna výběru svatební kytice. „Velké oblibě se poslední dobou těší jednoduché luční kvítí, které lze však různě kombinovat. Nejčastější volbou je varianta s kopretinami či astrami. Tato květina podtrhne přirozenou krásu nevěsty a je ideální volbou pro letní svatby pod širým nebem,“ prozrazuje Natallia Mičková z e-shopu Givelo.cz, který se specializuje na rychlý rozvoz vázaných květin v té nejlepší kvalitě.

Lilie

Elegantní a trumpetový květ lilie pochází z Afriky a v ”květomluvě” symbolizuje krásu a nevinnost. Velmi krásně voní a nevěstu s ní rozhodně nepřehlédnete. V bílém provedení je znamením čistoty a vznešenosti.

Svatební kytice se však nevybírají pouze podle druhu květin, ale také podle tvaru. Mezi ty nejoblíbenější patří kulaté, převislé či s dlouhou stopkou. Každé květině sluší jiný tvar a proto je třeba být při vybírání velmi opatrný a nechat si poradit.

Podle tradice by měl svatební květinu vybírat ženich. Na druhou stranu nastávající často neví, jaké bude mít nevěsta šaty a mohla by tak vzniknout nepříjemná situace. Pánům proto doporučujeme kupovat ženě květiny kdykoliv jindy,” doplňuje s úsměvem Natallia Mičková.